Ubiquiti MFI – śledzenie automatyzacji domu, a także zarządzanie

faceci z Linitx wysłali nam kilka informacji na temat fascynującej nowej różnorodności sprzętu do automatyzacji domów z Ubiquiti. Różnorodność składa się z gadżetów sieciowych „M”, a także każdy MPort może mieć z nimi 3 czujniki.

Te gadżety klasy „M” uruchamiają Linux, dzięki czemu możesz je w nich (domyślna nazwa użytkownika, a także hasło UBNT/UBNT), jeśli chcesz je uruchomić w trybie samodzielnym. Czytaj dalej, aby uzyskać przegląd sprzętu, a także oprogramowania…

MPORE – Zapewnia dostęp do szeregu czujników, a także przekaźników. Ogólnie oferowane są 3 prywatne czujniki, jednak dostarczane jest tylko jedno cyfrowe we/wy, a także zawarte w maksymalnej liczbie czujników.

MPORT SERIAL – Zapewnia zdalne połączenie szeregowe umożliwiające zdalne gadżety szeregowe w celu połączenia z aplikacją administracyjną lub sesją terminalową z oprogramowania administracyjnego.

MPower-MPower jest dostępny w trzech postaciach, jednak zasadniczo są one dokładnie takie same, jak tylko zapewniają inną liczbę indywidualnie przełączalnych portów. Mpower Mini ma jeden port, MPower ma trzy porty, a MPower Pro ma osiem. Ogromną wadą jest niestety wykorzystanie amerykańskich gniazd energetycznych. Zdecydowanie w przypadku Pro Design byłoby znacznie lepiej wykorzystać złącza w stylu IEC.

To, co jest naprawdę fascynujące w tych gadżetach, jest to, że oprócz posiadania przewodowego Ethernet są one również zdolne Wi -Fi (b/g/n). Oznacza to, że będziesz mógł wykorzystać je wszędzie tam, gdzie masz dostępne gniazdo zasilania. Serial MPORT obejmuje również dołączoną antenę, a także gniazdo zewnętrzne. Podczas konfiguracji, ponieważ wszystkie MPORS są dostarczane z dokładnie tym samym adresem IP, skonfigurowaliśmy je za pomocą trudnego przewodowego portu Ethernet, aby wykorzystać ich Wi -Fi, aby połączyć się z systemem podstawowym. Pod warunkiem, że wykorzystasz dokładnie tę samą kombinację nazwy użytkownika/hasła w obu systemach administracyjnych

Czujniki – obecnie dostępne są cztery różne rodzaje czujników, chociaż czujnik ruchu jest dostępny zarówno w wersjach instalacji ściany, jak i sufitu. Czujniki wykorzystują kabel CAT5, aby połączyć się z portów czujników MPORT, które są kolorowe niebieskie. Chociaż złącza to CAT5, nie mają żadnej metody, w której można uzyskać.

Czujnik drzwi – to prosty przełącznik trzcinowy, który można przykuć Daisy, jednak łączenie Daisy spowoduje po prostu pojedyncze „pewne zdarzenie w tym miejscu”, skutecznie zgłaszając się jako pojedynczy czujnik. Czujnik drzwi jest podłączony do wejść I, a także na wejściowe na dostarczonym bloku terminalu, a następnie podłączony do trzeciego portu czujnika.

Czujniki ściany/sufitu – ściana, a także czujniki sufitowe wykorzystują zarówno czujniki podczerwieni, jak i mikrofalowe do określenia ruchu, chociaż można to skonfigurować za pomocą skoczków. Możesz również skonfigurować, czy dioda LED rozświetla się podczas wykrywania, jest to domyślnie wyłączone.

Czujnik temperatury – czujnik temperatury powraca, oczywiście obecna temperatura w określonym miejscu. Raportowanie temperatur może być wyświetlane w Celsjuszu lub Fahrenheicie z oprogramowania administracyjnego.

Czujnik bieżący – obecny czujnik może zgłaszać energię elektryczną wykorzystywaną przez element sprzętu. Pętla na czujniku otwiera się, a kabel jest włączony, a następnie pętla jest zamknięta. Możesz jednak umieścić kabel online lub neutralny w pętli, a nie oba. Oznacza to, że nie ma szybko poślizgnięcia się w kablu zasilającym, aby określić użycie urządzenia.

Oprogramowanie – Aplikacja administracyjna jest napisana w Javie, zapewniając elastyczność w konfiguracji, a także uruchamiając je pod Linux, OS X, a także Windows. Aplikacja nie ma tradycyjnego interfejsu GUI zapewnia interfejs za pośrednictwem współczesnej przeglądarki internetowej. Sam interfejs sprawia, że ​​ciężkie wykorzystuje JavaScript w celu zapewnienia płynu i reaktywnego doświadczenia. Możesz dodać procedury, aby na przykład wyzwalacze czujnika ruchu nastąpiły tylko o określonych porach dnia lub nocy. Możesz również uczynić wyzwalacze warunkowe w oparciu o inne zdarzenia. Na przykład możesz potrzebować wyzwalania dwóch różnych czujników ruchu przed wysłaniem wiadomości e -mail z alertem. Podobnie jak inne aplikacje administracyjne Ubiquiti, jeśli je korzystasz, zobaczysz podobieństwo, możesz mnóstwo własnych planów podłogowych lub renderów 3D, a także odpowiednio ustawić na nich czujniki.

Aplikacja administracyjna wykorzystuje MongoDB do przechowywania zaplecza, a także chociaż korzystanie z 32-bitowego systemu operacyjnego działa, nie jest zalecane. W zależności od dokładnie tego, ile czujników możesz osiągnąć limit rozmiaru 2 GB bazy danych nałożonej na 32-bitowe systemy. Chociaż 32-bitowe systemy operacyjne nie są oficjalnie obsługiwane ubiquiti, stwierdziły, że nie będą aktywnie zablokować wykorzystania w takich systemach.

Największym problemem z aplikacją administracyjną MFI jest naprawdęBrak interfejsu API, który umożliwiłby aplikacji rozmowę z trzecimi systemami uroczystości. W obecnym stopniu system MFI działa w izolacji, co nie jest naprawdę odpowiednie do integracji z innymi systemami. Ubiquity stwierdził, że budują Androida, a także aplikacje klientów iOS, więc istnieje promyk nadziei na interfejs API.

Istnieje program nie ma powodu, dla którego możesz nie wykorzystać techniki wyjaśnionej w poniższej sekcji, aby ominąć to ograniczenie, jednak obejmuje to dodatkową pracę, a także wysiłek, a także wprowadza własne problemy.

Hakowanie – gadżety MPORT działają Linux, a także wykorzystują DropBear jako serwer SSH. Jeśli nie korzystałeś z aplikacji administracyjnej, a także zastosowałeś gadżet MPORT, możesz użyć SSH do logowania za pomocą domyślnej nazwy użytkownika, a także hasła UBNT. Jeśli jednak korzystasz z aplikacji administracyjnej, odkryjesz, że nazwa użytkownika, a także hasło dla SSH pasują do logowania do oprogramowania administratora.

Po wykonaniu połączenia SSH odkryjesz tam katalog CFG, odkryjesz różne dane konfiguracyjne, które informują, do jakiego portu jest podłączony czujnik. Jeśli kocicie dane o nazwie config_file, będziesz mógł zobaczyć, które czujniki, jeśli w ogóle, system uważa, że ​​masz. Poniżej znajduje się próbka, w której czujnik temperatury jest podłączony do portu 1.

Port.0.Sensorid = 50559F7DCA9BB0E4385DFDE4
PWR.0.Volt = 12
AI.0.Sensorid = 50559F7DCA9BB0E4385DFDE4
Ai.0.Model = ubiquiti mfi-ths
Ai.0.Label = temperatura 1
Ai.0.Conversion = xyz*30–10
Ai.0.rep_analog = 1
Ai.0.analog_tag = temperatura
Ai.0.sum_tag = stopień stopnia

W przypadku czujnika temperatury możemy patrzeć w /proc /analog, a także wyodrębnić odczyty. Jest kilka rzeczy do zanotowania. AI.0 wydaje się naprawdę/proc/analog/ai1 nie ma AI0 w/proc/analog. Wymaganie sprawdzenia, czy port jest włączony do odczytu, możesz sprawdzić, patrząc na/proc/analog/włączony, a także sprawdzając, czy zwrócona wartość wynosi 1. Jeśli nie tylko ech wartość 1 do niego. Wartość zwrócona z kotu/proc/analog/AI1 nie jest rzeczywistą temperaturą, najprawdopodobniej zobaczysz niską liczbę, na przykład 1.003. Tutaj pojawia się typ AI.0.

#cat/proc/analog/ai1
1.003

Ponieważ nasza formuła to:

XYZ * 30 – 10

Nasza faktyczna temperatura to

1,003 * 30 – 10 = 20,09

Nawiasem mówiąc, moim pierwszym instynktem było spojrzenie na naśladowanie aplikacji administracyjnej z wykorzystaniem Apache, a także aliasu do /informowania, jednak materiał, a także oczekiwane wartości zwrotne wymagane, które mają zostać zakodowane /zaszyfrowane. Zdecydowanie warto to sprawdzić więcej, ponieważ każdy rodzaj wykorzystywanego klucza musi znajdować się zarówno na MPORT, jak i na serwerze, a także zapewnia znacznie łatwiejsze ekstrakcję danych do integracji z innymi systemami.

Istnieje możliwość opracowania własnych czujników, na przykład podłączenie baterii AA do pinów 3, a także 6 połączenia RJ45, a także A+, a także a- bloku terminalu umożliwiłyby zwrócenie napięcia z / / PROC/ANALOG/AI Port. Z świeżą baterią należy sprawdzić około 1,5 wolta.

Linitx.com: Ubnt.com

Chcieć więcej? – Śledź nas na Twitterze, jak my na Facebooku lub zapisz nasz kanał RSS. Możesz nawet dostarczyć te wiadomości dostarczane za pośrednictwem poczty elektronicznej, bezpośrednio do skrzynki odbiorczej każdego dnia.

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *