FiBaro 3 w 1 z czujnika drzwi / okna z fave

Czujnik Fibaro Drzwi / okno (FGK101-107)

Po pierwsze, musimy założyć nasze świąteczne czapki, aby Fibaro i pogratulować im wygrania najlepszego gadżetu roku 2012, jak głosowały publiczność Polskich Męskowych nagród. „Najwyraźniej ważny produkt dla każdego człowieka”.

Czujnik

W tej recenzji będę zbadać czujnik Fibaro Door/Window (FGK101), który jest białą wersją ich czujnika magnetycznego strzałego przełącznika z W-Wave, który jest również dostępny w Black (FGK102), Silver (FGK103), Jasnobrązowy (masz pomysł), szary, brązowy i ciemnobrązowy. Lub jeśli wolisz, 4 odcienie szarości i trzy odcienie brązu. Przypuszczalnie istnieje wiele uroczych naturalnych wnętrz drewna w rodzimej ziemi Fibaro.

Ten czujnik został od dłuższego czasu i był gorąco oczekiwany (przynajmniej przeze mnie) dzięki szeregowi problemów z czujnikami/czujnikami z fali Z fali z fare wdrożone, źle zaprojektowane i całkowicie niewiarygodne.

Aby zachować skromność, odwołuję się do nich tylko według aliasu, powiedzmy „Serverping Inc”. W uczciwości do ServerPing Inc wygląda na to, że nie można kupić konkretnego modelu czujnika, który tak mnie irytujący: zastąpili go nowszym modelem, prawdopodobnie po wycie protestu z gniewnego tłumu. Pals informują, że nowy model działa dobrze.

Czujnik drzwi/okna Fibaro jest solidną, dyskretną małą jednostką, mierzącą zaledwie 76x17x19 mm i jest wyposażony w towarzyszący magnes, kilka dwustronnych lepkich podkładek oraz zestaw śrub i śródbłonek dla naprawdę zdeterminowanych. Dla porównania jest to odcień dłuższy niż równoważny czujnik alertme, ale nie tak szeroki i mniej więcej tej samej wysokości – na zdjęciu czujnik Fibaro jest ten po prawej.

Konsekwencją jego niewielkiej wielkości jest to, że wykorzystuje on osobliwą baterię ER14250 1/2AA 3,6 V. Jeden jest dołączony do opakowania, odizolowany przez mały kartonowy pasek, który należy usunąć przed operacją. Zapasowe akumulatory wybierają około 3 quid pop we wszystkich zwykłych miejscach. Zamontowali płytkę drukowaną do obudowy, odkształcając plastikowe dystans, więc nie jest rozsądne próba jej usunięcia. Możesz dostać się do otworów montażowych, usuwając akumulator. Istnieją dwa przełączniki manipulacji, jeden dla górnej pokrywki i jeden do odkrycia usuwania z powierzchni, która jest zamontowana, niebieska dioda LED, przełącznik trzciny, który wyczuwa przymocowany magnes i mały blok zaciskowy na jednym końcu.

Blok terminacyjny ma na celu przyjęcie czujnika temperatury DALLAS ONE-WIRE DS18B20, który nie jest uwzględniony, a także zapewnia interfejs wolny od napięcia do zewnętrznego przełącznika. To trochę kłopotliwe dostanie DS18B20 w obudowie, domyślam się, że z 4 otworów, które pomagali w końcu, i szczelinę, która jest wymuszona z dna, którą możesz zamontować na zewnątrz, ale w moim Opinia, która wyglądałaby nieco głupio. Jednak dla przewodów do zewnętrznego przełącznika jest to niezwykle pomocne. Powyższy obraz prawej ręki pokazuje również plastikową pokrywę przełącznika sabotażowego, który wykrywa, czy czujnik zostanie usunięty z jego powierzchni.

Jednym niewielkim rozczarowaniem jest to, że zewnętrzny przełącznik przewodowy nie jest osobnym wejściem, w rzeczywistości jest podłączony równolegle z przełącznikiem do trzciny, więc nie możesz użyć jednej jednostki jako czujnika drzwi wejściowych, a na przykład jako interfejs do dzwonka do drzwi, na przykład . Jeśli korzystasz z połączenia zewnętrznego, musisz upewnić się, że magnes nie jest w pobliżu czujnika, ponieważ jego obecność nie wyciągnie wszelkiej zewnętrznej rzeczy, którą masz nadzieję odkryć i nie zobaczysz żadnych wydarzeń.

Zewnętrzne styki czujnika mogą okazać się przydatne, jeśli chcesz połączyć się z zewnętrznym, odpornym na pogodowym czujnikiem czujnika stroika, na przykład na bramie ogrodowej. Zatem ten czujnik może być używany jako wersja uniwersalnego czujnika Fibaro, choć obsługuje tylko pojedyncze wejście i pojedynczy czujnik temperatury (i można go sfałszować magnesem).

Instalacja

Na lewym obrazie widać czujnik Alertme u góry, czujnik serwera na środku i czujnik Fibaro na dole. To starannie ilustruje problem PVC, który polega na tym, że na moich drzwiach PVC głębokie krawędzie fazowane o głębokości 45 stopni oznaczają, że nie można zbliżyć magnesu w pobliżu czujnika. W końcu postanowiłem zastąpić mój czcigodny stary czujnik alertme Fibaro i ponownie użyć starego magnesu. To konkretne podejście dobrze mi służyło w przeszłości i nawiasem mówiąc, jest jednym z niewielu znanych praktycznych zastosowań karty członkowskiej BCS.

Fibaro stwierdza, że ​​magnes musi być nie więcej niż 5 mm od obudowy czujnika, chociaż moja miała skuteczną odległość wykrywania około 15 mm, więc mogłem przyjąć podejście, tak jak zrobiłem to z nienawistnym serwerem, ale nie lubię mieć szczególnie posiadania Magnet wystaje w ten sposób (a serwer działałby równie dobrze, gdybym gaftował go do jednego z księżyców Jowisza).

Przed zainstalowaniem czujnika w Home Center 2 podjąłem wolność aktualizacji do ich oprogramowania 1.044,ponieważ Fibaro na ogół robi wspaniałe postępy z każdym uwolnieniem. Istniejące HC2ers będą podekscytowani, że ta wersja obejmuje powrót opcji wypróbowania beta nowego oprogramowania systemowego, co mam nadzieję omówić w przyszłym artykule.

Dodanie czujnika drzwi/okna do systemu jest tak proste, jak umieszczenie HC2 w tryb parowania, a następnie trzykrotnie kliknięcie przełącznika sabotażowego. Możesz użyć zewnętrznego przełącznika sabotażowego, jeśli nie zamontowałeś jeszcze czujnika na drzwi lub wewnętrznej, jeśli masz. Niewielka dbałość o szczegóły, że producenci innych, Shoddier Z-Wave Zestaw dobrze się naśladował.

Po sparowaniu urządzenia nadajesz mu nazwę, przypisz go do pokoju, a Bob jest twoim wujem. Ponieważ jest to czujnik wielofunkcyjny lub „kompozytowy”, faktycznie pojawia się jako trzy urządzenia, co jest lekko kłopotliwe. Otrzymujesz dwa „punkty końcowe”, które wykonują rzeczywiste wykrywanie (czujnik temperatury i przełącznik trzcinowy) oraz urządzenie „master”, które zawiera je wszystkie, a także pokazuje status baterii, a także duplikat przycisków ramienia/rozbrojenia. Moim zdaniem ten układ marnuje przestrzeń i nie jest szczególnie pomocny. Równie dobrze możesz dodać ikonę baterii do obu punktów końcowych i uzyskać dokładnie tę samą funkcjonalność. To nie tak, że przeniesienie urządzenia głównego do innego pomieszczenia przyniesie też urządzenia niewolników, musisz robić każde niezależnie, co wcale nie ma sensu.

Istnieją inne dziwności z interfejsem użytkownika. HC2 ma kategorię czujników zwanych „drzwiami/oknem”, ale ten czujnik pojawia się jako „czujnik ruchu” (tj. Jak pasywny czujnik podczerwieni), jak widać z ikony. Możesz ręcznie zmienić ikonę, aby wyglądała bardziej atrakcyjnie, ale ta błędna klasyfikacja oznacza, że ​​czujnik drzwi pojawia się w niewłaściwym panelu w aplikacji iPhone’a.

Ponadto, podczas gdy urządzenie główne (po lewej na zdjęciu, Icon Active) pokazuje rzeczywisty status drzwi, urządzenie niewolników (po prawej stronie na zdjęciu, ikona nieaktywne) nigdy się nie zmienia, co sprawia, że ​​zastanawiam się, o co chodzi jest dokładnie. Ale jeśli go usuniesz, ponieważ zaśmieca to interfejs użytkownika i nie robi nic, czujnik przestaje działać i musisz usunąć całą działkę i zacząć od nowa. Zwariowany.

Coś, co może cię zaskoczyć, gdy po raz pierwszy zainstalujesz czujnik, to to, że nie otrzymasz konwencjonalnej ikony temperatury, jak na powyższym zdjęciu: zamiast tego otrzymasz ogólną ikonę tektury, która ogólnie wskazuje na to, że HC2 nie rozpoznał urządzenie. Nie panikować! To poprawi się, gdy czujnik wyśle ​​swój pierwszy odczyt temperatury. Aby zachować żywotność baterii, wysyła temperaturę tylko w okresowym i stosunkowo długim przedziale, który można skonfigurować ze strony ustawień.

Mówiąc o ustawieniach, rozkoszowałem się myślą o wejściu na zaawansowaną kartę i dobrej majsterkowaniu, ponieważ Fibaro ma reputację zapewniająca absolutną baterię opcji konfiguracji dla własnych urządzeń. Tym razem nie ma jednak takiego szczęścia, że ​​„szablon parametrów zostanie wkrótce dodany”, co jest rozczarowujące, jeśli weźmie się pod uwagę, że kontrolują oba końce systemu. Możesz jednak skonfigurować szybkość raportowania temperatury, która domyślnie wynosi 4000 sekund, a także skonfigurować trzy grupy stowarzyszeniowe, czyli Z-Wave mówią o „rzeczach ten czujnik może włączać i wyłączać bezpośrednio bez angażowania centralnego kontrolera”.

W użyciu

Jak dotąd czujnik Fibaro osiągnął godne postępy. Działa już od dwóch dni i wciąż zgłasza wydarzenia do HC2, niszcząc poprzedni rekord dla W-Wave Door/Window RF Endurance w naszym domu o około 47 godzin.

Podsumowując

Ta jednostka jest dobrze wykonana i ma dbałość o szczegóły, których spodziewałem się po Fibaro. Co najważniejsze, wydaje się również przynosić element niezawodności tej konkretnej niszu, którego bardzo brakowało. Jest nieco droższy niż konkurencyjne oferty, ale jest znacznie mniejsze, oferuje więcej funkcjonalności (czujnik temperatury, kontakty zewnętrzne), ma lepszą integrację z systemem Fibaro i ma szansę na długie wykonywanie pracy po tym, jak konkurencyjne produkty zostały zredukowane do drogich Środki na flashowanie diody LED. Jeśli chodzi o czujniki drzwi/okien Z-Wave, zdecydowanie dostajesz to, za co płacisz, wydaje się, że. A mając szeroki wybór brązów do wyboru, każdy znajdzie coś dla siebie. Integracja oprogramowania nie jest tak dopracowana (przepraszam, nie mogłaby się oprzeć), jak można się spodziewać po Fibaro, ale spodziewam się, że naprawią to bardzo szybko, jeśli wcześniejsze doświadczenie będzie cokolwiek, co mogłoby przejść. Jak dotąd jest to, moim zdaniem, najlepszy dostępny czujnik drzwi/okna W-Wave, wśród zawodów bezwładnych.

Dostępne w Amazon

#
Zapowiedź
Produkt
Ocena
Cena £1
FiBaro FGDW-002-1 Czujnik/okno 2, biały
141 recenzji
37,14 £
Kup na Amazon

2
Fibaro Drzwi czujnik okna iOS Bluetooth Reed i temperatura inteligentna przełącznik magnetyczny, biały
21 recenzji
47,38 £
Kup na Amazon

3
Okno drzwi Fibaro 2 Z-Wave plus magnetyczny przełącznik trzcinowy z czujnikiem temperatury, 250 V, brązowy
10 recenzji
44,99 £
Kup na Amazon

www.fibaro.com

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Ostatnia aktualizacja 2021-10-04 / Linki afiliacyjne / obrazy z interfejsu API reklamowego produktu Amazon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *