Odrestaurowana Maine Mansion

Niektóre domy są naprawdę surrealistyczne: chociaż mogę podziwiać ich styl, tak naprawdę nie widzę siebie mieszkania. Dom w tym tygodniu jest odwrotny: uwielbiam to, staromodne dywany w kuchni i wszystko i kupiłoby go w gorącą sekundę. Właściwie po raz pierwszy natknąłem się na to, kiedy został zaprezentowany w magazynie Design New England w 2010 roku, a kiedy zobaczyłem listę na blogach nieruchomości w zeszłym tygodniu, moje serce zrobiło trochę salta. (Szybko zatonął, kiedy przewijałem do ceny: 4,5 miliona dolarów.) Spójrz na zdjęcia, a może też się zakochasz.

Zbudowane w 1809 r. Ta biała federalna piękność jest znana jako Berwick Hill i naturalnie siedzi na trawiastym wzgórzu między nadmorskimi miastami Rockport i Camden w stanie Maine. Wiem, że nie jest wiele do patrzenia – światło wentylatora nad drzwiami jest dość wąskie, okna nie mają nawet żaluzji i nie muszę widzieć tego miernika narzędzia w lewym dolnym rogu. Ale symetryczna fasada clapboard i dwa kominy to Nowa Anglia, że ​​mogę praktycznie powąchać słone powietrze.

Dzięki niedawnej renowacji kości domu są solidne: systemy ogrzewania i klimatyzacji są nowe, oryginalne okna zostały przywrócone, a źle wyznaczone dodatki. Dodali nawet kilka nowoczesnych falbanowych, takich jak ten nowy dom przy basenie. Na dole jest przestronny taras i prysznic na zewnątrz; Na górze jest strych, który mógłby być wykorzystany jako studio, biuro lub pokój gościnny.

Foyer obejmuje niestandardowy mural Rufus Porter przez lokalnego artystę Hope Angier. (Zgaduję, że to Berwick Hill, wraz z nowym domem basenowym, uderzając w centrum.) W połączeniu z pomalowaną drewnianą podłogą, czy styl jest trochę sztucznego wiejskiego domu? Tak. Ale usuń pomalowane krzesło i kwiatowy biegacz schodów i myślę, że przestrzeń wyglądałaby świeżo.

Osobliwie lista nazywa to przednim salonem, ale dla mnie wygląda jak salon. Tutaj mógłbym – gdybym miał jakikolwiek budżet po zamknięciu – dokonaj kilku zmian. Prawdopodobnie wymieniłem nieco nadmierną sofę i krzesło, zachowując przytulną, przyjazną tapetę w paski. Ale nie mogę zdecydować, czy włożyłem kolejny dywan, czy po prostu odznaczyć te wspaniałe szerokie oryginalne deski podłogowe.

Jedna z sześciu sypialni nie tylko wygląda na oryginalną zatrzask drzwi, ale także meble z XIX wieku – aż do koronkowego baldachimu i świecznikach. (Nie miałbym nic przeciwko siedzeniu tutaj, patrzącego ze wzgórza i udawanie Emily Dickinson, ale rozumiem, że to nie jest filiżanka herbaty.) Na szczęście łazienki zostały całkowicie zmodernizowane, a główna sypialnia ma nawet obficie garderoba.

Cena aukcji obejmuje zarówno dom, jak i szesnaście akrów ziemi. Nie jestem pewien, czy widzisz aż do oceanu, ale są oszałamiające widoki na góry. Aby nadać domowi dodatkowy historyczny urok, obecni właściciele przynieśli mnóstwo bzu i azalii, a nawet przeszczepili dojrzałe jabłoni na pole, aby stworzyć natychmiastowy sad.

Co myślisz? Czy chciałbyś być następnym zarządcą Berwick Hill (lub pomóc mi go kupić, proszę)?

Kredyty fotograficzne: 1–6. Landvest

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *