3 pyszne sposoby korzystania z pomarańczy z krwi

Kristen Eppich, redaktor żywności, dzieli się pomysłami na gotowanie z najbardziej jastierowym owocem cytrusowym zimowym.
Pomotylne pomarańcze są klejnotem rodziny cytrusowych z ich szkarłatnym wnętrzem i słodkimi nutami kwiatów. Są one dostępne od grudnia do marca każdego roku i istnieje wiele sposobów na przyjemność w ich krótkim sezonie. Oprócz obierania ich i jedzenia w całości, oto kilka innych rzeczy do zrobienia z nimi:

1. Odcinaj je: ponieważ pomarańcze z krwi są tak wyjątkowe, powinny mieć trochę dodatkowej uwagi. Myślę, że najlepszym sposobem na przyjemność z nich jest pozbawienie ich włóknistych części, pozostawiając tylko delikatne ciało.

Aby podzielić pomarańczową (technicznie zwaną supreming), zacznij od przycinania końców. Następnie umieść pomarańczę na jego końcu i pokrój skórkę. Na koniec, z pomarańczą w dłoni, nad miską, aby złapać sok, wsuń nóż między miąższem pomarańczy i membrany łącznej, oddzielając każdy segment i pozwalając im wpaść do miski. Ostatnim akcentem jest wyciskanie całego pozostałego soku z włóknistej porcji w dłoni do miski za pomocą segmentów.

Po supremie można je używać w dowolny sposób, aby użyć zwykłej pomarańczy. Są wspaniałe do sałatek, sałatek owocowych, misek koktajlowych, sosów i salsów. Uwielbiam uzupełniać belgijską wafel z kupą jogurtu i pomarańczami krwi.

2. Wymieszaj je: czujesz się jak koktajl „kremowy” kokosowy pomarańczowy? Wyjmij skórkę z pomarańczowej krwi i upuść miąższ do blendera z 1 szklanką lodu, ¼ szklanki soku kokosowego i 1 łyżką miodu. Wymieszaj, aż będzie gładka… tada!

3. Sok je: biorąc pod uwagę cenę, szklankę soku pomarańczowego musi być rozkoszowana, a nie przełknięta. Ale oprócz popijania soku, jak jest, spróbuj przekształcić go w włoską sodę. Zrób podstawowy syrop, gotując ½ szklanki wody z ½ szklanki cukru w ​​małym garnku, aż cukier się rozpuści. ostudzić. Napełnij szklankę lodem, dodaj 1 łyżkę podstawowego syropu, ¼ szklanki soku pomarańczowego i upraw sodą klubową.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *