Meble George’a Nakashima

Kilka tygodni temu, gdy szukałem nowego krzesła w salonie, pojawiłem się na niektórych utworach architekta/producenta mebli George Nakashima. Japońsko-amerykański projektant, współczesny Karola, a także Ray Eames, był pionierem współczesnego stylu z połowy wieku ze swoim czystym, ale kapryśnym, ale litym drewnem. Oto, co lubię w jego pracy.

Znany przewodniczący Nakashima został nazwany na cześć studia, które opracował dla siebie w hrabstwie Bucks w Pensylwanii. Doceniam to, że jest sparowany i prosty, ale wciąż wydaje się być komfortowym miejscem do siedzenia, a także sprawdzane przez wiele godzin. Pragnę, że miałem jeden w swoim salonie!

Chociaż urodził się w Spokane w stanie Waszyngton, a także zdobył swoje mistrzowie projektowania od M.I.T., studio Nakashima pokazuje głęboki związek z japońskim pochodzeniem rodziców. W okolicy istnieje poczucie spokoju – uczucie, które wprowadza do jego mebli.

Nakashima jest podobny, a także szacunek dla jego wybranego materiału – Wood – jest widoczny w jego przypadku Kornblut: ziarno orzecha wytwarza dynamiczne, praktycznie malarskie efekt.

Dzięki surowej, poszarpanej krawędzi wczesny stół końcowy Minguren wyglądałby wspaniale w rustykalnym domku lub wstrząsnąłby znacznie bardziej formalną częścią wypoczynkową.

Kiedy Nakashima zmarł w 1990 roku, jego dziecko Mira przejęło jego studio, które wciąż tworzy jego uderzające meble-jak super-Sleek Platform Bed-oprócz nowszych dzieł pod wpływem jego dziedzictwa.

Kredyty fotograficzne: 1-5. George Nakashima Woodworker

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *