Zigbee Alliance wprowadza pierwszą technologię sieci IoT IoT Multi-Band IoT

Zigbee Alliance ogłosiło dostępność Zigbee Pro 2017, najnowszego dostarczanego w flagowej technologii sieci o siatce zaprojektowanej do połączenia i ułatwienia interoperacyjności. Zigbee Pro to podstawowa technologia sieciowa, która obsługuje pełne interoperacyjne urządzenia certyfikowane w Zigbee 3.0.

Z Pro 2017, Zigbee jest pierwszą siecią o siatkę zdolną do działania w dwóch pasmach częstotliwości ISM jednocześnie: Sub-GHz 800-900 MHz dla wymagań regionalnych i 2,4 GHz dla globalnej akceptacji. Ta opcja podwójnego pasma umożliwia elastyczność i wybór projektowania dla producentów, gmin i konsumentów, którzy chcą łączyć produkty między budynkami, miastami i domami.

„Pro 2017 jest idealną usługą bezprzewodową do obsadzenia dużych sieci IoT w budynkach, parkach firmowych, dużych obiektach, miastach i miejscach zakwestionowanych przez problemy łączności, takie jak betonowe i stalowe studia” – powiedział Victor Berrios, wiceprezes ds. Technologii, Zigbee Alliance. „Potencjał wdrażania jest niezwykły dla inteligentnych domów, inteligentnych budynków i inteligentnych miast”.

Urządzenia oparte na specyfikacji sieci Zigbee Pro 2017 są obecnie częścią najważniejszych projektów inżynieryjnych w Europie: usługi oparte na Zigbee Pro są rozmieszczane w Wielkiej Brytanii, która ma mandat rządowy do wprowadzania inteligentnych liczników do około 30 milionów domów do 2020 r.

Wykorzystując Zigbee Pro 2017, producenci produktów mogą teraz budować urządzenia, które wykorzystują pojedynczą sieć działającą w wielu pasmach, aby sprostać wyzwaniom związanym z otaczającymi środowiskami fizycznymi. Włączenie możliwości sub-GHz obsługuje sieci IoT do wielu przypadków użycia, w tym inteligentne oświetlenie zewnętrzne, korzystanie z takich obiektów, jak ustawienia detaliczne i centra danych, które muszą monitorować szerokie warunki otoczenia, a przy wdrażaniu w ciężkich środowiskach.

Specyfikacja sieci Zigbee Pro 2017 oferuje niezbędne zalety, w tym dłuższy zasięg, zmniejszone zużycie energii i niższe koszty operacyjne dla aplikacji o niskiej temperaturze, od bezpieczeństwa domowego, bezpieczeństwa i automatyzacji, po inteligentne pomiar i podłączone oświetlenie.

www.zigbee.org

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *