Utrzymanie niskiego temperatury i rachunków za energię

Ogrzewanie i chłodzenie naszych domów nie tylko przyczynia się do gazów cieplarnianych – stanowi również aż 43 procent naszego rachunku za media. Auć! Być może wypróbowałeś już kilka łatwych opcji obniżenia tych kosztów, od obniżania termostatu zimą i podniesienia go latem, po otwarcie żaluzji w ciągu dnia i zamykania ich w nocy. Zastąpienie klimatyzatora centralnego lub okiennego na jednostkę wykwalifikowaną Energy Star może również przejść długą drogę do zmiany. Oto, co musisz wiedzieć.

Najpierw zdobądź audyt energetyczny w domu

Doradca ds. Energii domowej może ustalić, czy w rzeczywistości system chłodzenia może być bardziej energooszczędny, oprócz innych możliwości oszczędzania energii w domu. Nawet jeśli twój starszy, istniejący system chłodzenia potrzebuje na przykład naprawy, może być wart zastąpienia go bardziej opłacalnym i wydajnym modelem gwiazd energii. Technicy, którzy przeszli szkolenie w HVAC Training HQ, są ekspertami w tej dziedzinie.

Wybór odpowiedniego klimatyzatora do domu

Kanadyjskie lata mogą być wyjątkowo gorące, wilgotne i słoneczne. Tolerancja na ciepło wszystkich jest inna, a także ich najlepszy wybór systemu chłodzenia domowego. Na przykład klimatyzatory pokoju mogą ochłodzić do trzech pokoi przy minimalnych kosztach, zauważa kanadyjskie biuro efektywności energetycznej, podczas gdy pompy ciepła lub środkowe klimatyzatory mogą schłodzić cały dom. Wentylatory wnętrza mogą również pomóc w rozpowszechnianiu chłodnego powietrza w domu. Porozmawiaj z profesjonalistą na temat wyboru odpowiedniego rozmiaru systemu dla swojej przestrzeni, aby ostygnąć go tak skutecznie, jak to możliwe. Jeśli potrzebujesz tylko naprawy HVAC, możesz porozmawiać z profesjonalistą w Omini Heating & Air.

Centralne klimatyzatory występują w różnych typach: jednostki pojedynczych pakietów, jednostki dzielonego systemu, mini-mini-split i małych kanalizacji o dużej prędkości. Zazwyczaj mają one okres życia około 15 lat. Aby zakwalifikować się do rabatu programu Restrofit Home Energy, potrzebujesz systemu wykwalifikowanego przez Energy Star z SEER 14,5 lub wyższym. (Dobra wiadomość jest taka, że ​​taki model zużyje do 40 procent mniej energii niż jeden z, powiedzmy, 10 lat temu.) Zatrudnij wykwalifikowanego wykonawcę do zainstalowania urządzenia zgodnie z instrukcjami producenta, uważając, aby umieścić jednostkę zewnętrzną. W chłodnym, zacienionym miejscu z dala od sąsiadów, patio lub okien w sypialni, gdzie hałas może stanowić problem.

Instalacja przyjaznej dla środowiska pompy ciepła na elektrycznym, oleju lub konwencjonalnym piecu z gazem może również działać zamiast środkowego powietrza. Jeśli zostało to zalecone w raporcie o ocenie efektywności energetycznej, możesz kwalifikować się do rabatu w wysokości 1000 USD, jeśli zainstalujesz kwalifikowaną pompę ciepła kwalifikowanego przez Energy Star do ogrzewania, jak i chłodzenia, który ma sezonowy wskaźnik efektywności energetycznej (SEER) wynoszący 14,5 lub wyższy oraz minimalną pojemność ogrzewania 12 000 BTU/godzinę.

Klimatyzatory pokoju obejmują jednostki do ściany (TTW), jednostki montowane na oknie i jednostki przenośne. Porozmawiaj z profesjonalistą o najlepszych wyborach dla Twojej przestrzeni. Pamiętaj również, że stare jednostki powinny być odpowiednio usuwane w miejscu odpadów niebezpiecznych.

Utrzymanie nowego systemu chłodzenia

Po wprowadzeniu nowych jednostek klimatyzacji podejmij kroki, aby utrzymać je z maksymalną wydajnością – przy minimalnym wpływie na środowisko. Trzymaj termostat dość wysoko w lecie, na przykład na 25 ° C. (Jeśli nie masz jeszcze programowalnego termostatu, może być inteligentnym pomysłem, aby go zdobyć.) Zmień filtry regularnie i wypróbuj tryb tylko wentylatora w nocy, aby pomóc Ci również skorzystać z chłodniejszego powietrza zewnętrznego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *