Zautomatyzowany dom 2.0 – #17 Ubiquiti Networking Part 2 – Cały nasz sprzęt UniFi przybył!

W pierwszej części naszej serii sieci domowej spojrzałem na powody, dla których zdecydowałem się na ubiquiti dla LAN w nowym domu. Następnym krokiem było ustalenie dokładnie tego, czego potrzebuję, aby wprowadzić tę najwyższą linię sieci domowej.

W tej chwili obszar, w którym nasz stojak zostanie ostatecznie zainstalowany, nadal wygląda dość szorstko. Ale mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy wszystko stanie się o wiele bardziej interesujące z tą przestrzenią na ścianie garażowej.

Planista

Karmienie naszych szczegółów do planera sieci UniFi Zalecenie dotyczyło 5 punktów dostępu wokół naszej nowej kompilacji.

Ale z nieco niezwykłym układem (2 budynki obok siebie) i dużą ilością izolacji folii zabijającej WiFi, a także mnóstwem stali, postanowiłem skontaktować się z Ubiquiti na temat naszego projektu i uruchomić go.

Po dyskusji na temat naszej konstrukcji, powierzchni i wymagań dla naszej sieci, jestem niezwykle wdzięczny za to, że otrzymałem ten sprzęt bezpośrednio z Ubiquiti, aby zasilić sieć automatycznej Home 2.0!

Przełącznik

Zacznijmy od przełącznika, ponieważ prawie wszystko inne połączy się z nim. Jest to model 48 Port 500 WAT POE (Power Over Ethernet), który będzie bezpośrednio zasilał wszystkie nasze WAP (bezprzewodowe punkty dostępu), a także nasze kamery bezpieczeństwa. Jest to pełne zarządzane mocowanie szaf, Gigabit Ethernet Switch i wszystkie 48 portów obsługują 802.3AT, 802.3AF i 24V pasywne Poe. Ponadto istnieją 2 porty SFP i 2 porty SFP+ dla 10 GB linków do innych urządzeń.

Jako przewodnik, bezprzewodowe punkty dostępu i kamery zwykle używają około 6 watów, więc z 7 AP, być może do tuzina kamer i kontrolerem 13 -watowego klucza w chmurze, będziemy mieli wymagany budżet POE na poziomie około 130 watów – tak dobrze – w środku Możliwości tego przełącznika (maksymalne wyjście POE+ dla dowolnego poszczególnego portu wynoszą 34 watów).

Jeśli nie potrzebujesz tak wielu portów, zakresy przełączników PoE Ubiquiti zaczynają się od tej małej wersji 8 -watowej 60 wat. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz przełącznika warstwy 3, sprawdź nowe modele pro w zakresie Gen2.

Model: US-48-500WLOCACT: RACKAVAILABLE z Amazon

#
Zapowiedź
Produkt
Ocena
Cena £

1

Ubiquiti US-48-500W 500 W 48 Port Unifi Poe Switch

121 recenzji

774,42 £

Kup na Amazon

Brama bezpieczeństwa

UNIFI Security Gateway Pro to router montażowy, który będzie zarządzał naszym połączeniem z Internetem i zapewni naszą zaporę. Obsługuje DHCP, DPI (głęboka inspekcja pakietów), aby zobaczyć, jakich witryn i usług używają urządzeń w LAN. Ponadto zawiera alerty IDS (system wykrywania włamań) dotyczące złośliwego oprogramowania i luk w zabezpieczeniach oraz IPS (system zapobiegania włamaniu), które faktycznie zablokują te zagrożenia. Jest to również serwer VPN, który pozwala nam dołączyć do naszego domu LAN z bezpiecznym i szyfrowym prywatnym połączeniem, gdy z dala od domu.

Z 2 portów WAN istnieje możliwość dodania połączenia komórkowego 4G również do przełączania awaryjnego, chociaż w przyszłości muszę przyjrzeć się bardziej szczegółowo (UniFi LTE wygląda optymalnie, ale nie jest jeszcze dostępne w Wielkiej Brytanii). Pro był szybciej niż konwencjonalny USG, który będzie wymagany do połączenia FTTP, które powinno być dla nas dostępne w niezbyt odległej przyszłości.

Model: USG-PRO-4Location: Rackavaillable z Amazon

#
Zapowiedź
Produkt
Ocena
Cena £

1

Ubiquiti USG-PRO-4 UNIFI Security Enterprise Gateway Router z Gigabit Ethernet247 recenzji

293,00 £

Kup na Amazon

Klucz w chmurze i rejestrator CCTV

Nie musisz mieć „kontrolera” ubiegającego się o ujednolicie wifi. Jest to jednak wymóg konfigurowania systemu, a także zapewnienia wszystkich niesamowitych funkcji monitorowania i kontroli. Więc jeśli masz problem z zainstalowaniem odpowiedniej konfiguracji UniFI, zdecydowanie powinieneś zaplanować ją uruchomić.

Istnieje kilka sposobów na dostarczenie kontrolera, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem interfejsu przeglądarki internetowej. Jeśli masz zawsze na PC, Mac lub Raspberry Pi już działającym 24/7, możesz pobrać i zainstalować kontroler oprogramowania. Możesz nawet uruchomić kontroler na NAS, a istnieją usługi w chmurze, które będą to hostować, jeśli wolisz.

Ale fajną opcją jest własny zakres kluczowych w chmurze Ubiquiti. Są to małe komputery, które działają samodzielnie i mamy klucz do chmury Gen2 Plus. Ta jednostka zapewnia również dodatkowe oprogramowanie UniFI Protect oraz wbudowany dysk twardy 1 TB dla obowiązków kamery bezpieczeństwa (dysk 2,5 ″ można wymienić do 5 TB). Istnieje również akcesorium do montażu stojaka dla klucza Cloud Gen2 Plus, które zamierzam kupić, aby ta jednostka mogła zostać zintegrowana z naszą konfiguracją stojaka.

Model: UCK-G2-Pluslokalizację: Rackavaillable z Amazon

#
Zapowiedź
Produkt
Ocena
Cena £

1

Sieci ubiquiti UniFi Cloud Key Gen2 Plus (UCK-G2-Plus), pojedyncze

1676 recenzji

177,45 £

Kup na Amazon

Punkty dostępu bezprzewodowego

Większość domowych systemów Wi-Fi w ogrodzie oferuje po prostu jeden rodzaj punktu dostępu. Ale z ubiquiti jest wiele SKU do wyboru, w zależności od pracy w ręku i miejsca, w którym urządzenie będzie zlokalizowane.

Używamy wielu punktów dostępu UniFi 3. generacji, w tym kilku „latających spodków”, z których słyną ubiquiti. Nanohd w kształcie dysku to wewnętrzny AP, który jest zasilany przez 802.3AF POE i obsługuje 4 × 4 Mu-Mimo.

Daje to teoretyczną agregowaną maksymalną przepustowość 1733 Mb / s na 5 GHz i 300 MPB na 2,4 GHz. W praktyce jednostki te są oczywiście ograniczone 1000 Mb / s naszym portem Ethernet po stronie przewodowej. Obsługują ponad 200 równoległych użytkowników i szczególnie dobrze nadają się do nowoczesnych urządzeń 5 GHz, których będziemy korzystać w domu.

Każda przewodowa jednostka może również zapewnić link bezprzewodowy do innego punktu dostępu do rozszerzenia, który nie wymaga więcej kabli sieciowych. Nie będziemy potrzebować tej konfiguracji „siatki”, ponieważ każde WAP będzie zasilane z własnego kabla CAT6A z powrotem do przełącznika. UNIFI AP Flex HD to kolejny współczynnik WAP, właśnie przybył do Wielkiej Brytanii, który również warto sprawdzić.

Model: UAP-nanohdlocations: 2 jednostki, 1 x wyspa kuchenna, 1 x telewizja mieszkalna Użyta z Amazon

#
Zapowiedź
Produkt
Ocena
Cena £

1

Ubiquiti unifi nanohd (UAP-nanohd) [WLAN AC, 4×4 Mu-Mimo, 1733 Mbit/s + 300 mbit/s]

273 recenzje

142,03 £

Kup na AmazonMam też 4 najnowsze punkty dostępu do HD w ścianie. Są to w zasadzie te same radiotelefony, co nanohd powyżej, ale w innym ciekawstwie wewnętrznym, z niesamowitymi dodatkami.

Są idealne do naszych sypialni, ponieważ zapewniają naprawdę schludne WAP, które przyczepiają się do ściany (więc nie potrzebują niczego na sufitach), a także mają nieco wbudowany przełącznik, aby zapewnić Ethernet. Tak więc ta pojedyncza zgrabna jednostka zapewnia Wi -Fi do pokoju – 3 zwykłe gniazda Ethernet Gigabit na komputery PCS i itp. Oraz 4. port Poe Gigabit dla czegoś takiego jak kamera bezpieczeństwa lub telefon VoIP (802.3AF POE i 802.3AT POE+ Obsługiwane).

Model: UAP-IW-HDLOACTACY: 4 jednostki-1 x łóżko główne, 1 x snug, 1 x sypialnia 2, 1 x sypialnia 3 za pomocą Amazon

#
Zapowiedź
Produkt
Ocena
Cena £

1

Ubiquiti unifi hd w ścianie 802.11ac fala 2 Wi-Fi punkt dostępu 4 przełącznik Ethernet, UAP-IW-HD

70 recenzji

146,93 £

Kup na Amazon

Dzięki samochodowi, który często dostaje się do aktualizacji oprogramowania nad przepisami, punkt dostępu w garażu jest również dobrą praktyką. W tym celu wybrałem siatkę prądu przemiennego o ocenę wewnętrzną / zewnętrzną, która może być zasilana z pasywnego POE 24 V lub 802,3AF. Jest to jednostka MIMO 2 × 2 z obsługą do 300 Mb / s na 2,4 GHz i 867 Mbps na 5 GHz. Dużo wydajności samochodu i, podobnie jak w przypadku większości WAPS, ma on możliwość rozszerzenia sieci na zewnątrz za pomocą konfiguracji siatki w przyszłości.

Model: UAP-AC-MLOACation: GarageAvailable z Amazon

#
Zapowiedź
Produkt
Ocena
Cena £

1

Ubiquiti unifi ac siatka zewnętrzna

1551 recenzji

131,00 £

Kup na Amazon

Kamery

Częścią przyciągania systemu UniFi jest głębokość jego zakresu produktów i, podobnie jak w przypadku konfiguracji Loxone, wybraliśmy dla naszego inteligentnego systemu domowego, ich zdolność do płynnej współpracy.

Obejmuje to kamery bezpieczeństwa i mamy szczęście, że otrzymaliśmy jeden z tych zasięgu G4 Pro do zainstalowania. Jest to kamera 4K wewnętrzna/zewnętrzna (IP67) (3840 x 2160) z zasilanym 3x zoom optycznym (4,24 mm – 12,66 mm, ƒ/1,53 – ƒ/3.3), który umożliwia regulowane kadrowanie.

Istnieje mikrofon na pokładzie, IR na nocne oświetlenie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *