Efektywne okna

W naszym klimacie kanadyjskim wydajność termiczna okien jest nawet o wiele ważniejsza niż estetyka. Dowiedz się najbardziej wydajnych opcji, niezależnie od tego, czy poprawiasz istniejące okna, czy na rynku dla nowych.

W tym artykule:
Rodzaje okien
Wartość r
Szczelność powietrza
Transmisja słoneczna

Rodzaje okien

Okna Casement mają oblogi boczne, są obsługiwane przez korbę i zamykają się z kompresyjnym usuwaniem warunków pogodowych, które jest bezpiecznie ściskane, gdy okno jest zablokowane. Pieczęć kompresyjna sprawia, że ​​ten styl okna jest jednym z najbardziej szczelnych i odpornych na utratę ciepła.

Okna markizy są podobne do okien Casement, z wyjątkiem tego, że są zawieszone na górze i otwierają się. Używają również kompresji, co czyni je zwykle dość szczelnie.

Podwójnie zawieszone okna mają górne i dolne przesuwane skrzydła. Podwójnie zawieszone okna są wytwarzane z rodzajem odpychania pogodowego, które jest mniej skuteczne niż okna kasena lub markiz.

Jednowidowane okna przypominają ich podwójnie zawieszone kuzynki, ale działa tylko jedna z skrzydeł. Ten typ zwykle wykorzystuje znacznie lepszą wydajność termiczną niż ich podwójnie zawieszone odpowiedniki.

Okna ustalone lub obrazowe są najbardziej energooszczędne, biorąc pod uwagę, że nie otwierają się, a niewiele, jeśli w ogóle, powietrze przenikają.

Wartość r

Wartość R jest miarą odporności na przenoszenie ciepła przez szkło. Wydajność energetyczna okna jest przede wszystkim wyświetlana według wartości R i wycieku powietrza, podczas gdy transmisja słoneczna odgrywa również kluczową rolę.

Porównując wartości R, sprawdź, czy producent dostarcza wartość R całego okna, w tym ramkę, czy też odnosi się tylko do szkła. Niektórzy twórcy zgłaszają tylko wartość „Center of Glass” R, która jest zwykle wyższa niż wartość R całego okna ”. Podwójne okno potrójne lub przeszklone będzie miało wyższą wartość R niż okno pojedyncze. Im wyższa wartość R, tym bardziej energooszczędny będzie okno.

Wartość R kontroluje utratę ciepła w czasie zimy i do pewnego stopnia ciepło sięgają latem. Aby poprawić wartość R istniejących okien, dodaj okna burzowe lub izolację.

Szczelność powietrza

Okna są również oceniane pod kątem szczelności powietrza, która jest wyrażana jako stopy sześcienne wycieku powietrza na minutę długości pęknięcia (CFM/FT). W przypadku okien Casement i markizy poszukaj wycieku powietrza 0,1 CFM/FT lub niżej. W przypadku okien podwójnie zamieszkania najlepiej są oceny 0,2 CFM/FT lub niższe.

Wyciek powietrza może powodować znaczne odpady energetyczne przez cały rok i może być zmniejszone wraz z odpychaniem pogody lub doszczelnianiem.

Transmisja słoneczna

Transmisja słoneczna odnosi się do ciepła Przejdź przez zamknięte okno. Niepożądana transmisja słoneczna może być kontrolowana latem, utrzymując odcienie narysowane, podczas gdy robienie przeciwnego pozwoli, aby ciepło przenikało okna, dostarczając ciepło w miesiącach chłodnych dni.

Badając nowe okna, pamiętaj, że ramki są zwykle budowane z drewna, winylu lub aluminium. Hybrydowe ramy winylowe/drewna są zwykle izolowane z izolacją pianki, błonnika lub napędu gazowego i zwykle są najlepsze do wydajności energetycznej.

Wskazówka: Aby zwiększyć efektywność energetyczną w istniejących oknach, spróbuj naprawić zamki, wymianę lub naprawę kit, instalowanie okien sztormowych, okażeń po oknach lub naprawie połamanej lub pękniętej szkła.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *