Hack: DIY Arduino Wise House Manage Panel wykorzystuje OpenHab & MQTT

Zawsze podziwialiśmy fantastyczny sprzęt, a także aplikację, którą mogą złożyć Automaty DIY House, a także zadanie Mat Smiths, aby opracować swój najwyższy panel zarządzania domem to A Fantastyczny przykład.

Mat tworzy, a także buduje kontroler oparty na Arduino do rozmieszczenia w swoim następnym domu. System wykorzystuje niedrogie ekran OLED, a także enkoder obrotowy, który będzie zamontowany w wykonanych na zamówienie laserowych płytach ściennych ze stali nierdzewnej wraz z pojemnym czujnikiem dotykowym, aby obudzić wszystko

Kontroler komunikuje się z serwerem Automatyzacji OpenHab House MAT za pośrednictwem MQTT, a także można zaprogramować do ekranu, a także zarządzać wszelkimi systemami w domu – takie jak rozrywka, ogrzewanie lub zasłony / rolety.

Oto najnowsza aktualizacja MAT na temat projektu. Pamiętaj, aby sprawdzić jego filmy poniżej.

Specyfika

Kilka miesięcy temu zostałem pochłonięty koncepcją kontrolowania oświetlenia przestrzennego wykorzystującego pokrętła w ścianie. Szalony, rozumiem

Poważnie, wiele systemów automatyzacji oświetlenia nie korzysta z kontrolerów obrotowych (tj. Knobów), jednak raczej musisz trzymać palcem na guziku, aż do osiągnięcia preferowanego poziomu światła. Czy to nie jest takie lata z lat 90.? Pokrętła są metodą do przodu. Co gorsza, wiele tylko pozwala wybrać „sceny”, nawet bez kontrolowania prywatnego poziomu światła. Postanowiłem więc zrobić własny cyfrowo zarządzany Lightswitch. Proces ten był badaniem, a także odkrywanie nowych umiejętności. Wkrótce wystarczyłem na najwyższą metodę, aby rzeczy w domu mogły wchodzić w interakcje z innymi rzeczami: MQTT.

Oto moje cele w stylu dla najwyższego panelu zarządzania domem dla każdego pokoju.

Estetyka

Używaj fizycznych przycisków, a także świateł, a nie ekranu dotykowego. Odkrywam, że eksceny dotykowe fantastyczne do przeglądania internetowego jednak, gdy chcę zarządzać światłami, a także tom I wymaga dokładności, a także reakcji, z której można pochodzić;

Przełączniki dotykowe z wizualnym sprzężeniem zwrotnym

Pokrętła kontrolera obrotowego

Ekran wyświetlania pokazujący poziomy jako porcję (tj. Liczby) dla drobnej regulacji

Wyglądaj seksownie. DIY metalowe tabliczki twarzy z przyciskami przywołuje zdjęcia paneli w stylu z lat 70. Wyłączone toalety. Pilnowia samolotu rozrywkowego. Zdecyduję się na czyszczone tabliczki na twarz ze stali nierdzewnej bez widocznych śrub, mniejszych zintegrowanych w dotyku przycisków zintegrowanych w LED, pasującym do czyszczenia stalowego pokrętła.

Użyj liczb na wyświetlaczu. W wzmocnionej seksualnej automatyzacji domów sprawy zakończyło się równie drażliwą. Po zarządzaniu światłami, a także muzyką z mojego iPada, denerwuję się, jeśli naciśniesz w nieco niewłaściwym miejscu lub wymaganie, aby dokonać super-cienkiej regulacji. Podobnie denerwuje mnie wszechobecny suwak, a także brak informacji, które dostarcza użytkownikowi.

Instalacja

Płytka czołowa musi działać przy niskim napięciu, nie wymagając specjalnego certyfikatu elektrycznego

Połączone z Ethernet (CAT5, 6 lub 7)

Zasilany dokładnie tym samym kablem Ethernet

Pasuj w tylnym pudełku, łatwo oferowane w sklepach: głębokość 47 mm maks.

Funkcjonować

Użyj przycisków „sceny”, aby szybko wybrać nastrój oświetlenia w pokoju

Przyciemnić prywatne światła w przestrzeni do wyprodukowania własnej sceny

Szybko przełącz się między różnymi światłami w pokoju

Kontrola tomu muzyki, a także zobacz, co gra (tytuł utworu, a także artysta)

Podobnie jak w scenach lekkich, muszą istnieć „ulubione” audio (tj. Kanały radiowe, listy odtwarzania, tryb losowania dla dostarczonego gatunku itp.)

Skalowalność

System jest tworzony dla różnych funkcji, jednak można później poszerzyć, aby zintegrować więcej. np. Illuminowanie, a także tryby audio mają specjalne wykorzystanie, a także wyświetlacze. Ponieważ opiera się na Arduino, szkic może być później aktualizowany przez USB.

Ustawienia „rzeczy” (tj. Dokładnie, w jaki sposób dużo świateł w pokoju, nazwa światła w pokoju, nazwa sceny dla dostarczonego pokoju) należy zapytać z serwera, a także pobrana do lotnej pamięci podczas uruchamiania. Te rzeczy nie są przechowywane w jednostce.

Musimy być w stanie nacisnąć przycisk „Aktualizacja”, aby odebrać bieżące ustawienia. Instalatorzy automatyzacji domów, a także jednostki przez cały czas modyfikują swoje umysły!

Interfejs

„WAF” to ofensywna fraza wykorzystywana w #HomeAutomation Talk. Oznacza „czynnik adopcyjny żony”. Być może „GAF” – czynnik adopcyjny dziadka? Nie – to zamiana jednej uprzedzenia na drugie. „HAF” dobrze sobie poradzi – czynnik adopcyjny człowieka. Kontroler musi być najlepszą równowagą między potężnymi i użytecznymi. Nie wskazuję „potężnego dla maniaka, użytecznego dla babci”. Wskazuję „równie potężne, jak i użyteczne dla obu”.

Oznacza to: spójność ekranu, a także natychmiastowy dostęp do głównych funkcji. Bez menu, bez podpowiedzi! Umieszczenie guzików musi być intuicyjne.

Całe światło musi ustać, kiedy nie było dotknięte przez jakiś czas. Żadnych świateł w środku nocy!

Opcja, na którą się rozstrzygałem, to „cykl trybu”. Jak stare cyfrowe zegarki.Przycisk trybu jest ustawiany oprócz innych przycisków, a także umieszczony w pobliżu ikony pokazujący obecny tryb. Wszystkie inne fizyczne elementy sterujące zależą od danego trybu, a także ich funkcja jest intuicyjna, pod warunkiem umieszczenia. Spójność wynika z domyślnego urządzenia z powrotem do trybu „podstawowego” po x sekundach nie dotykanych. Ekran odpowiednio przyciemnia.

95 recenzji

Elementy rozrywki uk kompatybilna R3 Rewizja 3 Uno
100% kompatybilne z tarczami Arduino SDK, a także modułami
Zaprojektowany do najnowszych specyfikacji Arduino
Wysłane w mocnych kartonowych opakowaniach

Weź udział w Amazon

Oto poprzedni film Mat z sierpnia 2014 r.…

Oto obecne demo rozwoju tak daleko od tego miesiąca…

Powielone z oryginalnego publikacji przez uprzejme autoryzację Mat Smith. Zastosuj się w trwającej podróży do automatyzacji DIY House Mat na Hazymat.co.uk

hazymat.co.uk: mqtt.org: openhab.org

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest6
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Ostatnia aktualizacja 2021-10-04 / Linki / zdjęcia partnerskie z Amazon Product Marketing API

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *